DISNEY CLUB PENGUIN - Penguen Adasında yeni bir gün

Sahibinden oyun ilanı gibi oldu :) Ama bir süre önce kuzenim için denediğim ve oldukça başarılı bulduğum bir oyunu sizinle de paylaşmak istedim.

Bu oyunu diğer oyunlardan ön plana çıkartan, oyunun çocuklar için dizayn edilmesi, çok şirin penguenleri barındırması ve ebeveynler için son derece güvenli olması. Çocuğunuzun bu oyunu oynamaya başlayabilmesi için öncelikle ebeveyn mail adresinin girilmesi isteniyor. Bunun dışında siz çocuğunuzun hesabını biliyorsanız kendinizi ebeveyn olarak tanıtabiliyorsunuz. Bazı kelimelerin kullanımı sitede yasaklanmış durumda....
Yani çocukların rahatlıkla oynayabileceği bir ortam. Her daim online olan en az bir moderator yani yönetici bulunmakta sitede.

Site 13 yaş ve altı için hazırlanmış. Oyunlar, ortamlar hep bu yaşa göre düzenlenmiş.

Burada önemli bir nokta ingilizce olması, ancak basit bir dil kullanılmış. O yüzden bir süre sonra kesinlikle alışılıyor. Farklı milletlerden pek çok kullanıcısı var.  

Oyunun farklı kullanımları mevcut. Bedava olan versiyonunda, pengueninizi seçebilir, rengini değiştirebilir, tüm oyunları oynayabilirsiniz. Ücretli olan versiyonunda ise bu özelliklere ek olarak pengueninize kıyafetleri aksesuarlar alabilir, igloo'larınıza yani evlerinize çeşitli eşyalar alabilir veya evcil hayvan alabilirsiniz.

Sitenin ücretleri çok yüksek değil. Ama dediğim gibi ücretsizde pek çok güzel özelliği var.

Peki bu sitede neler yapılabilir: 
  • Çeşitli oyunlar oynayabilir. Örneğin;
             * Kartopu
             * Kahve torbası taşıma
             * Dans Pisti
             * Sörf
             * Maden Sörfi ... vb.
  • Bu oyunları oynayarak puanlar kazanabilirler. Bu puanları daha sonra igloo'larını yani evlerini dizayn ederken veya kendilerine kıyafet, aksesuar alırken kullanabilirler. (Sadece üyeler satınalma işlemi yapabiliyor)
  • Parti verebilir veya partilere katılabilirsiniz igloo'nuzda. 
  • Penguen arkadaşlar edinebilir ve onlarla konuşabilirsiniz.

Ebeveyn güvenliği ile ilgili olarak daha detaylı bilgiyi sitede bulabilirsiniz.

Bu oyun ile ilgili daha detaylı bilgi veya oynamak için burayı tıklayın:


DISNEY CLUB PENGUIN

ŞİMDİ OYNA


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !